Jüri Gümnaasium osaleb Koolide Kergejõustiku MM-il

team_MMJüri Gümnaasiumi poiste kergejõustiku võistkond sõidab homme Karlovy Varysse, Tšehhimaale Koolide Kergejõustiku MM võistlustele (22.-27.juuni.2013). Võistkonda kuulub 6 võistlejat Henri Roos, Sander Arumägi, Kristjan Luur, Erik Sander Mätas, Karl Mihkel Vabrit ja Karl-Gustav Solman. Võistkonna treener on Urmas Põldre ja Eesti delegatsiooni juht on Henri Ausmaa.

Pühapäeval, jaanilaupäeval toimub avatseremoonia. Võistlused on esmaspäeval ja teisipäeval 24. ja 25. Juunil Sokolovi staadionil. Võistlustest tehtakse otseülekanne võistluse ametlikul koduleheküljel  http://www.isf-athletics2013.com/

Koolide Kergejõustiku MM on võistkondlik võistlus kus iga liige peab sooritama 2 spordiala. Vastavalt tulemusele saadakse punkte ning hiljem punktid summeeritakse. Sedasi selgubki lõplik paremusjärjestus. Individuaalseid medaleid välja ei jagata. Viimase info põhjal osaleb Koolide MM võistlustel 25 riiki üle maailma. Eksootilisemad konkurendid tulevad Armeeniast, Austraaliast, Botswanast, Brasiiliast, Hiinast, Indiast, Saudi-Araabiast ja Puerto Ricost. Loomulikult osaleb võistlustel ka terve rida tugevaid kergejõustiku riike Euroopast. Võistluseid korraldab Rahvusvaheline Koolispordi Föderatsioon www.isfsports.org

Lisaks spordivõistlusele on rahvusvahelistel koolispordi võistlustel väga tähtsal kohal teineteise kultuuri õppimine. Selleks korraldatakse rahvustepäev kus iga riik peab esinema etteastega. Rahvustepäeva raames toimub laat, kus iga riik jagab oma riigist kaasa toodud suveniire, toitu ja meeneid.

Jüri Gümnaasium ja JG vilistlaskogu tänavad kõiki toetajaid ja koostööpartnereid kes aitasid meil võistlusel osalemise teoks teha.

Täname:

AS Kalev, Hansaviimistlus OÜ, AS Premia Foods, DPD Eesti AS, RTV Hansalex OÜ, AS Pakar, Uvic AS, Rae vald, Eesti Koolispordi Liit, Hasartmängumaksu nõukogu ja Eesti Kultuurkapital.

Suur tänu treeneritele Jaanus Veskele ja Urmas Põldrele!

 

INFO ja KÜSIMUSED:

Henri Ausmaa

henri@koolisport.ee

tel. +372 5280096